Team EsbjergKampprogram

Følg med i Team Esbjergs kampe og resultater her

06-09-2016
Team Esbjerg
FCM Håndbold
21-29
Kl. 18:30

HSM Industri Super Cup 2016 - finale 

13-09-2016
Odense Håndbold
Team Esbjerg
27-25
Kl. 19:15

Santander Cup – 1/8-finale 

17-09-2016
Team Esbjerg
Odense Håndbold
26-21
Kl. 16:00

21-09-2016
Silkeborg-Voel KFUM
Team Esbjerg
22-22
Kl. 19:15

24-09-2016
Team Esbjerg
FCM Håndbold
23-26
Kl. 16:10

28-09-2016
Team Esbjerg
SK Aarhus
32-29
Kl. 18:30

01-10-2016
Nykøbing F. Håndbold
Team Esbjerg
29-35
Kl. 16:10

12-10-2016
Ringkøbing Håndbold
Team Esbjerg
24-30
Kl. 19:30

15-10-2016
Team Esbjerg
RK Krim Mercator
35-25
Kl. 14:00

Champions League - Gruppespil

19-10-2016
Team Esbjerg
Viborg HK
27-30
Kl. 20:30

23-10-2016
IK Sävehof
Team Esbjerg
20-25
Kl. 15:00

Champions League - Gruppespil

26-10-2016
Team Esbjerg
København Håndbold
23-22
Kl. 18:30

30-10-2016
Team Esbjerg
Larvik
24-31
Kl. 16:50

Champions League - Gruppespil

05-11-2016
Larvik
Team Esbjerg
30-29
Kl. 18:30

Champions League - Gruppespil

08-11-2016
Randers HK
Team Esbjerg
27-30
Kl. 18:30

12-11-2016
RK Krim Mercator
Team Esbjerg
27-22
Kl. 15:30

Champions League - Gruppespil

16-11-2016
TTH Holstebro
Team Esbjerg
32-26
Kl. 19:30

20-11-2016
Team Esbjerg
IK Sävehof
29-18
Kl. 15:00

Champions League - Gruppespil

04-01-2017
Team Esbjerg
Skanderborg Håndbold
27-27
Kl. 18:30

09-01-2017
Team Esbjerg
Silkeborg-Voel KFUM
28-31
Kl. 19:30

20-01-2017
København Håndbold
Team Esbjerg
31-24
Kl. 19:00

25-01-2017
SK Aarhus
Team Esbjerg
22-27
Kl. 19:30

29-01-2017
FCM Håndbold
Team Esbjerg
38-26
Kl. 15:00

Champions League - Hovedrunde

01-02-2017
Team Esbjerg
Nykøbing F. Håndbold
25-28
Kl. 20:30

05-02-2017
Team Esbjerg
Györi Audi ETO KC
26-32
Kl. 16:50

Champions League - Hovedrunde

08-02-2017
Team Esbjerg
Ringkøbing Håndbold
30-19
Kl. 18:30

12-02-2017
CSM Bucuresti
Team Esbjerg
33-25
Kl. 18:00

Champions League - Hovedrunde

18-02-2017
Viborg HK
Team Esbjerg
25-23
Kl. 16:10

22-02-2017
FCM Håndbold
Team Esbjerg
27-25
Kl. 18:30

24-02-2017
Hammel GF (3.div.)
Team Esbjerg
12-38
Kl. 18:30

Santander Cup 5. runde

26-02-2017
Team Esbjerg
FCM Håndbold
22-21
Kl. 16:50

Champions League - Hovedrunde

01-03-2017
Team Esbjerg
Randers HK
28-32
Kl. 18:30

05-03-2017
Györi Audi ETO KC
Team Esbjerg
33-22
Kl. 17:00

Champions League - Hovedrunde

08-03-2017
Odense Håndbold
Team Esbjerg
22-21
Kl. 19:15

12-03-2017
Team Esbjerg
CSM Bucuresti
20-25
Kl. 15:00

Champions League - Hovedrunde

25-03-2017
Skanderborg Håndbold
Team Esbjerg
27-34
Kl. 13:30

30-03-2017
Team Esbjerg
TTH Holstebro
31-25
Kl. 19:30

11-04-2017
EH Aalborg (1 div.)
Team Esbjerg
26-33
Kl. 19:30

Santander Cup, 6. spillerunde

Kiva Grafisk